Výrobné priestory

Výroba sa prevádza v nových výrobných halách umožňujúca vyrábať výrobky, väčšinou zvarence do rozmerov 9000 x 2900 x 3000 mm a hmotnosti 8 t. Výrobné haly sú vybavené mostovými žeriavmi s diaľkovým ovládaním. Celková plocha výrobných hál je 11000 m2. Celková plocha výrobného areálu mimo výrobných hál 15000 m2. Výrobné haly sú zariadené väčšinou zváračskými pracoviskami, lakovňou, prípravou dielcov a čiastočne skladom.

Technologické vybavenie

A – CNC laserové vypaľovanie

laser-trulaser-2

Laserové vypaľovanie sa prevádza na najmodernejších CNC strojoch od firmy TRUMF. Tieto stroje umožňujú vypaľovanie dielcov z polotovarov v rozmeroch 2500 x 1500 mm do hrúbky 15 mm. Dielce môžu byť vyrobené z konštrukčných alebo nerezových ocelí. Táto technológia umožňuje výrobu vysokopresných výpalkov s presnosťou cca 0,1 mm. Tieto stroje umožňujú aj 3D vypaľovanie. Nakladanie polotovarov plechov je zaisťovaní pomocou manipulátora s prísavkovými úchytkami.

B – CNC plazmové vypaľovanie

vanad plazma

CNC stroje na plazmové delenie umožňuje výrobu dielcov z plechov rozmerov 2000 x 6000 mm, pre hrúbky deleného plechu od 1 – 40 mm. Dielce sa môžu vyrábať z konštrukčnej alebo nerezovej ocele. Maximálny rezací prúd strojov je 200 A, stroje majú zaistené dokonalé odsávanie mimo výrobného priestoru. Programovanie stroja je zaisťované najnovším typom softwaru.

C – CNC vysekavanie

vysek-trupunch-1

 

vysek-trupunch-3

Táto technológia umožňuje vysoko produktívnu výrobu súčiastok z plechov až do hrúbky 6mm. Vysekávacie stroje značky TRUMF umožňujú spracovať plech až do rozmerov 2500 x 1250 mm. Lineárne zásobníky a rotačná upínacia hlava umožňuje rýchlu výmenu vysekávacích nástrojov a tak skracovať výrobný čas. Táto technológia umožňuje taktiež výrobu súčiastok z prelisovanými časťami do výšky 20 mm. Pri tejto technológií nie sú potrebné žiadne technologické plyny čo taktiež prispieva k vysokej efektivite výroby.

D – CNC ohýbanie

ohybaci-stroj

CNC ohýbanie umožňuje vyrábať súčiastky s komplikovanými ohybmi až do hrúbky plechu 4 mm. Ohýbacia dĺžka je 3000 mm, riadenie ohýbacieho procesu sa nastavuje na 15 palcovom displeji v programe Windows.

E – CNC ohraňovanie

lis-haco

CNC ohraňovanie umožňuje výrobu dielcov s jednoduchými ohybmi do dĺžky 4000 mm a hrúbky až 10 mm. Všetky ohraňovacie stroje CNC majú riadenie s najnovším programovacím softwarom. Lisovacia sila ohraňovacích lisov je až do 320 t.

F – Priebežné pieskovanie

lis-haco

Pieskovacie médium : oceľová drť GL 50
Maximálny rozmer pieskovaného dielu : 1000 x 500 mm

Zváranie

F – Poloautomatické zváranie dlhých zvarencov

zvarovaci-pripravok

Zváranie poloautomatom umožňuje vyrábať dlhé zvarence rozmerov 12000 x 500 x 400 mm. Toto zariadenie umožňuje prevádzať rovnomerné pozdĺžne pevnostné zvary v ochrannej atmosfére CO2.

Otryskávanie

otryskavanie

Lakovanie

ktl vane

praskovanie-4

praskovanie-1

Montáž

montaz-hala